Ka Yapı

 

Kükürtlü Mahallesi Belde Caddesi Remaş Apt. No. 16/7 BURSA

Tel : (224) 234 23 64 (pbx) • Faks : (224) 235 46 38

E mail : kayapi@kayapi.com 

www.kayapi.com

 

Önceden yapılmış bir planlanmaya göre Endüstrileşmiş yapım teknikleri ile seri üretimi yapılan, taşınabilir elemanların sahada bir araya getirilerek oluşturulan bir inşai yöntemdir. Mühendislik ilkelerinden ödün vermeden yapılan her türlü tasarım ve uygulama, yapıların deprem güvenliği için vazgeçilmez bir ilkedir. Bu ilke doğrultusunda KA YAPI ‘nın Prefabrikasyon alanında, bilgi ve deneyimi, teknik tasarım sanatına yansımakta; uygulama detaylarındaki titizlik ile sağlam ve güvenli yapılara imza atmaktadır.

Dikey Prefabrikasyon
1998 yılında Avrupa ile birlikte aynı anda ülkemizde de, Firmamızın özel çabaları sonucu uygulanmaya başlanan tırmanır (yükselen) taşıyıcı panellerden oluşan yeni nesil bir prekast yapı sistemidir. Yalıtım niteliği korunmuş özel konnektörler ve XPS ısı yalıtım levhaları kullanılarak üretilen iç-dış kabuk ve şantiyede yerinde döküm beton ile doldurularak oluşan dış cephe prekast paneller (TDW) (Thermo Double Wall) ve iç mekanlarda DW (Double Wall) taşıyıcı prekast panellerden oluşan bu sistemde yapı, deprem güvenliği bakımından tamamen betonarmenin teorisine uygun, ıslak birleşim ve süreklilik donatılandırılması ile monoblok hale getirilmektedir. Ayrıca, yapı malzemelerinin israf edilmesine, çevre kirliliğine ve inşaat kalitesinin kontrolsüz bir şekilde azalmasına engel olunmaktadır. Dikey Prefabrikasyon ‘’Çevre Dostu’’ , ‘’Enerji Tasarruflu’’, ‘’İsrafı Önleyici’’, ‘’Proje ve İhtiyaç Odaklı’’, ‘’Güvenli’’ prefabrik yapılar kavramlarını öne çıkarmaktadır.

  

 

Cinnah Caddesi No:7 / 3 06680 Çankaya / ANKARA • Telefon: 0 312 467 61 95 • Faks: 0 312 467 62 95 • E-posta: info@prefab.org.tr
Yapı Elemanları
Boşluklu Döşeme
Karayolu Elemanları
Demiryolu Elemanları
Boru Menfez Kanalet Arıtma
Çevre Düzeni Elemanları
Elektrifikasyon
Tarımsal Elemanlar